Hakkimizda

Metsa Kalıp Enjeksiyon Döküm ve Trim kalıbı 2014 den beri faaliyet göstermektedir. Alanlarında verdiği hizmetlerle uluslararası standartlarda ürünler vermiştir. Kalıpçılık, seri üretimi gerçekleştirecek olan bir kalıbın dizaynı, inşası ve çalıştırılması hususlarına imkân sağlayan uygulamalı eğitim ve öğretim yöntemlerini bütünüyle kabul eden kalıpçılık mesleğine hâkim kişilerce icra edilmektedir. Kalıpçılık mesleğini yapmak isteyen kişilerin, asgari düzeyde de olsa basit matematik kaidelerini, tasarı geometri kavramlarını, makine teknik resim çizimini, markacılık ve ölçme bilgisini biliyor olmaları, hemen her takım tezgâhının işleyişini, ısı ve sertlik ölçme işlemlerinin pratiğini aynı zamanda da makine parçalarının montajını yapabilecek düzeydeki bilgilere sahip olmaları gerekmektedir. Bu teorik bilgilere ve aynı zamanda da pratiğe hâkim olan uzman bir kadro başarıya giden yolda çok önemli bir etkendir.Bu sebeple de Metsa Kalıp gelişen teknolojinin imkânlarını kullanılarak mevcut kalitenin yükselen bir çizgide ilerlemesini hedeflenmiş, uzman kadrosuyla kalıp sektöründe önemli isimlerden birisi olarak teknoloji ve sektörün ihtiyaçlarını bir yelpazede birleştirerek ürün çeşitliliğinde önemli bir yere sahip olmuştur.

Kalite yönetim sisteminde aktif bir döngü halinde sürekli iyileştirme ilkesini benimseyen Metsa Kalıp bu ilkeden ödün vermeksizin çalışanlarına düzenli eğitimlerle kalite bilincini aşılamaya ve üretimin her safhasında kalite bilincini yerleştirme gayesiyle atılımlar yapmaktadır. Sağlam temeller üzerine kurduğu yapısıyla müşteri memnuniyetini her daim aktif kılmayı amaçlamıştır. Alıcılardan gelebilecek herhangi bir şikâyete karşı ürünler piyasaya sürülmeden önce projelendirme ve tetkikler yapılarak tasarılar oluşturulmaktadır. Projelendirme aşamasının ardından ürünler sıkı denetimlerden geçirilerek test edilmektedir. Uzun süren hazırlık aşamaları süresince ürün gözlemi yapılarak ortaya çıkabilecek her türlü aksaklık daha hazırlık aşamasında giderilmektedir. Böylece Metsa Kalıp, sahasında memnuniyetsizliğe fırsat vermemektedir

Yapı içerisindeki herkes aktif olarak üretime katılmakta, teori ve pratikler sürekli olarak tazelenmektedir. Kalitede en iyiye ulaşma hedefi her daim canlı olan Metsa Kalıp her türlü gelişmeleri takip ederek, planlı ve tavizsiz çalışarak başarıyı garanti altına almaktadır. Metsa Kalıp ürün maliyetini en aza indirme ve müşterilerine kaliteyi ucuza sunabilme gayesini taşımaktadır. Bu düzenli ve yoğun üretim temposunda iş güvenliği temel ilkedir. Ayrıca üretim yapılırken her hangi bir çevre sağlığı ihlaline hiçbir şekilde müsamaha göstermemektedir. Nizam içerisinde kusursuzca işleyen bu yapı zamanlamadan da hiçbir şekilde ödün vermeyerek ürünlerini tam zamanında teslim etmektedir. Metsa Kalıp yalnızca ulusal sınırlar içerisindeki gelişmeleri değil uluslararası alanda yaşanan tüm gelişmeleri yakından takip ederek kendini sürekli olarak yenilemekte olan bir lider üreticidir.

Firmamız bu doğrultuda;

Müşteri memnuniyetinin artırılması,

Müşteri şikayetlerinin en aza indirlmesi,

Çalışanların konularıyla ilgili sürekli eğitilmesi,

Kalite sisteminde sürekli iyileştirme yapılmasını,

Çalışma sağlanması, huzurunun ve çalışanların memnuniyetinin

Tüm çalışanların hizmet kalitesinin artırılmasına katkıda bulunması,

İlk defada doğru yap ilkesiyle hareket edilmesi,

Müşteri isteklerini yerine getirirken maliyetlerin en aza indirilmesi,

İş ve çevre güvenliğine uyulmasını ulaşılması gereken hederler olarak belirlemiştir.